Historie

Všechno to začalo už hodně dávno. V Kutné Hoře a jejím okolí byla vždy početná skupina nadšenců jízdy na motocyklu. Ovšem základem pro vznik kutnohorského motoklubu se stala partička kamarádů, kteří se znali už od školy. U tenkrát náctiletých motorkářů převládaly staré dobré Jawy a Čezety na kterých společně podnikali nespočetně mnoho jízd. Vše se pak probíralo v hospodě Šance v Kutné Hoře, kam od roku 1993 pravidelně všichni docházeli a stále dochází každý čtvrtek na „seminář“. Tato parta se začala zúčastňovat motorkářských srazů v Čechách, jejichž počet rostl.

Díky společným jízdám na akce se na Kutnohorsku znalo čím dál více motorkářů. Staré Jawičky jsou tehdy nahrazovány velkoobjemovými stroji. U zakládajících členů pozdějšího klubu to byly hlavně Yamahy 1100 Virago. Se vzrůstajícím počtem společně navštívených akcí se okruh známých během let výrazně rozšířil. Později se tedy začala u pěti dlouholetých kamarádů probírat myšlenka o založení motoklubu, který by Kutnohorské motorkáře spojil.

K zakládající partě se pak přidal ještě jeden nadšenec a na podzim roku 1998 jsou sepsány stanovy, které putují na MVČR pro získání statutu oficiální organizace. V záhlaví nezbytného znaku stojí název Royal Riders, v překladu Královští jezdci. Jméno vychází z velkého patriotství jeho členů k rodnému městu, které má hlubokou historii a právem bylo v minulosti nazýváno královským. Jelikož u zakládajících členů převládají stroje stylu chopper a cruiser skládá se znak z okřídleného V motoru s královskou korunou. Do sezóny 1999 tak vyjíždí Royal Riders motoklub Kutná Hora jako oficiální sdružení přátel, kteří podlehli kouzlu jízdy na motocyklu.

Od prvních kilometrů pod společnou vlajkou se klub otevírá všem nadšencům do motorkaření. Sezónu na Kutnohorsku každoročně zahajuje velkou vyjížďkou, kde se setkává každé jaro čím dál více motorkářů. Společně se účastní srazů, i když časem vynechal návštěvy těch mega komerčních a soustředí se jen na pohodové akce. I samotní členové klubu podobné akce pořádají. Z jednoho takového rodinného setkání Royal Riders pod názvem FEST LEJT, kde se opravdu „fest leje“, vzniká po pár letech velké víkendové setkání motorkářů a jejich příznivců. Zároveň se na této akci rozšiřuje členská základna o ty, kteří se po nezbytném seznamovacím období, v kterém s klubem jezdí, rozhodli stát jeho členy. Na motocyklech probíhají také společné dovolené, kterých se účastní i další motorkáři. Každoročně se tak jede po Čechách a Moravě a nechybí ani návštěvy zahraničí. Členové projeli na mašinách nejen Slovensko, Rakousko a Chorvatsko, ale také Francii, Itálii a Anglii. Tyto a další události jsou od vzniku klubu zaznamenávány do měsíčního infolistu pod názvem RANDÁL. Je k dostání zdarma široké veřejnosti a jeho čtenáři zde najdou popis událostí v motorkářském životě na Kutnohorsku a také přehled nejbližších akcí. Zároveň se stále rozvíjí technická základna a pod rukama členů Royal Riders vznikají kompletní stavby a úpravy motocyklů nejen v rámci klubu. Během let své existence se tak Royal Riders motoklub Kutná Hora stává tradičním symbolem motorkářského dění nejen v rodném městě. Díky jeho členům a akcím se seznámilo mnoho dalších motorkářů, kteří spolu také začali jezdit. Stál u pozdějšího zrodu poměrně velkého společenství na Kutnohorsku a Kolínsku, kde se všichni znají, a tak už nejde o příslušnost ke klubům, ale hlavně o společné přátelství lidí, kteří jezdí na motocyklech.

Nová dekáda klubu od roku 2008

Do další desítky existence vstupuje Royal Riders s velkými plány. Díky mnohaletým zkušenostem s organizováním akcí je dost prostoru na vylešování a posunu vpřed. Důkazem je stále lepší sraz Fest Lejt nebo zahajovací vyjížďka se zakončením na garden párty. Klub má po letech i svojí „Pařírnu“, kde probíhají jednání a hlavně oslavy nejen jeho členů.

Rozšíření klubu o další členy v roce 2015

Od roku 2015 se klub rozšířil od dva členy, kteří s námi jezdili a podporovali nás více než 10 let. Po dlouhých letech se tak stali naší součástí, i když jí už jsou léta.

R.I.P. bratře

Na začátku roku 2018 bohužel odjel na věčnou jízdu jeden ze zakládajících členů klubu Vláďa (R.I.P.). Nedočkal se už tak bohužel výročí 20-ti let existence klubu Royal Riders Kutná Hora v tomtéž roce.

…a my stále jedeme dál!!!

V roce 2021 přijímáme našeho dlouholetého kamaráda a klub se dál rozšiřuje, i když opravdu jen o lidi, co s námi jezdí roky a právem si tak členství zaslouží. Právě díky tomuto bratrství se náš klub dočkal v roce 2023, v podstatě nezměněné podobě, čtvrt století své existence!!! … a jede směle dál.

Těšíme se na společné akce a další čtvrt století našeho kamarádství!!!